Rád bych se s vámi podělil o novinky ohledně naší nové tréninkové platformy druhé generace (Hackerlab 2.0). Nejprve však vysvětlím koncept výuky, který úzce souvisí se samotnou platformou.

Koncept kurzů

Pokud ještě neznáte naše hackingkurzy.cz, tak razíme koncept praktické výuky, který je založen z 80% na hackingu v živých labech. Přesněji řečeno se jedná o pozorování interakcí, které sami studenti provádí na živých systémech pod vedením zkušeného lektora. Zbytek času je věnovaný teorii, která na pozadí vysvětluje pozorované chování.

Tato metoda umožňuje studentům vlastním tempem vstřebat, procvičit a celkově si lépe osvojit získané dovednosti. Koncept výuky a platformy hackerlab původně vznikl jako příprava na nové povolání v IT bezpečnosti. Z tohoto důvodu jsou naše kurzy zaměřeny vždy na jedno téma, které se cvičí do nezbytné hloubky, aby se na těchto základech dalo později stavět.

Naše práce je odrazem toho, čemu věříme a do čeho dáváme kousek svého srdce. Věříme, že technická bezpečnost je jedna z nejzajímavějších oblastí IT. Snažíme se připravovat kurzy a související produkty takovým způsobem, aby si je studenti užili, někam je je to posunulo a sami našli svoje profesní uplatnění. Ale teď zpátky k platformě.

Tréninková platforma

Hackerlab je tréninková platforma našich hacking kurzů. Je to síť virtuálních počítačů s různými operačními systémy a službami, které tvoří ideální skladbu pro naše studenty, kteří si zde zkoušejí chování různých bezpečnostních nástrojů.

Dříve jste se mohli do hackerlabu připojit jen na skupinových kurzech. Druhá generace platformy přináší následující vylepšení.

Vzdálený VPN přístup odkudkoliv, který umožňuje připojit více studentů současně. Na této verzi platformy již fungují nové online kurzy one-on-one a rozšíření kurzů v podobě prodloužených labů, které vám zajistí přístup k samotné tréninkové platformě bez asistence lektora. V blízké době bude tuto platformu využívat i certifikační program.

vmlab-1.0

Webové rozhraním pro správu virtuálních strojů naopak oceníte v případě, kdy vám během vašeho zběsilého hackingu virtuální stroj nebo jeho služba zcela zamrzne. Pokud jste si zakoupili více kurzů, tak vězte, že v tomto rozhraní uvidíte všechny zakoupené laby a jejich virtuální stroje, které jste potkali na našich školeních.

Druhá generace tréninkové platformy nám v neposlední řadě umožnila snížit cenu prodloužených labů a proto doufáme, že si všechny tyto výhody lépe užijete.